twitter

 

3rd / Rec Divisions

 TeamGPWTLGFGA+/-Pts
1South Huron Rush - South Huron S.C.44001911812
2West End Blues - West End Blues S.C.3300292279
3Woodstock Strikers - Woodstock S.C.22007346
4Eagles - German Canadian F.C.42021115-46
5Bombers - Belmont S.C.310249-53
6Coldstream - Byron Womens S.C.3012312-91
7Taxandria C - Taxandria S.C.4013419-151
8Taxandria B - Taxandria S.C.3003117-160


DateHome Away
Jul 26Eagles - German Canadian F.C. 3 - 2 Bombers - Belmont S.C.
Jul 27Taxandria B - Taxandria S.C. 0 - 3 South Huron Rush - South Huron S.C.
Jul 29Coldstream - Byron Womens S.C. 1 - 3 Woodstock Strikers - Woodstock S.C.
Jul 29Taxandria C - Taxandria S.C. 0 - 11 West End Blues - West End Blues S.C.
Aug 2Eagles - German Canadian F.C. 4 - 1 Taxandria B - Taxandria S.C.
Aug 2South Huron Rush - South Huron S.C. 4 - 1 Taxandria C - Taxandria S.C.


DateHome Away
Aug 5South Huron Rush - South Huron S.C. -v- Eagles - German Canadian F.C.
Aug 6Bombers - Belmont S.C. -v- Coldstream - Byron Womens S.C.
Aug 8Woodstock Strikers - Woodstock S.C. -v- West End Blues - West End Blues S.C.
Aug 10West End Blues - West End Blues S.C. -v- South Huron Rush - South Huron S.C.
Aug 12Coldstream - Byron Womens S.C. -v- Eagles - German Canadian F.C.
Aug 13Bombers - Belmont S.C. -v- Taxandria B - Taxandria S.C.


#PlayerTeamGoals
1Brooke FICCAWest End Blues - West End Blues S.C.8
2Paola GRACILEWest End Blues - West End Blues S.C.8
3Maria KnipSouth Huron Rush - South Huron S.C.5
4Steph MURPHYWest End Blues - West End Blues S.C.5
5Holly SmithSouth Huron Rush - South Huron S.C.4
6Kelly AlexanderSouth Huron Rush - South Huron S.C.4
7Taylor GUBBELSEagles - German Canadian F.C.4
8Rachel WilderSouth Huron Rush - South Huron S.C.3
9Alina WilsonWoodstock Strikers - Woodstock S.C.2
10Amanda SIMONETTAEagles - German Canadian F.C.2


#PlayerTeam NameShutouts
1Alyssa StephensSouth Huron Rush - South Huron S.C.2
2Kayla MARCOUXWest End Blues - West End Blues S.C.2
3Jasmine MasonSouth Huron Rush - South Huron S.C.1


Click game scores for details.
Click on divisions for standings.



1st Edwards Division
StratfordPreTaxandria A
Chatham PreSarniaspir A
Blaze-GCFCPreLuGryphons A

2nd Headley Division
GLSC Force2 - 6 St. Columban
Sarnia-Spi BPreWoodstock
Strathroy3 - 6 A Azzurri
A F.C CrushPreN.H. Tempest
Thunder-PCLPreSarnia-Spi B
LuGryphons BPreWoodstock
Sarnia FCPreGLSC Force

3rd / Rec Divisions
Eagles-GCFC4 - 1 Taxandria B
S.H. Rush4 - 1 Taxandria C
S.H. RushPreEagles-GCFC
Bel-BombersPreColdstream

 

© 2021, LAWSL  :: privacy
log in
forgot password?